2 Февруари, 2026

Президентът на ПСЖ на разпит в прокуратурата заради обвинения в корупция

Президентът на ПСЖ на разпит в прокуратурата заради обвинения в корупция

Насер ал Хелаифи

Нямам какво да крия, дойдох тук, искайки да дам моите обяснения, обяви Насер ал Халаифи

Президентът на ПСЖ Насер ал Хелаифи беше разпитан в сряда от прокуратурата в Швейцария по обвиненията в корупция. През март беше образувано наказателно производство срещу катареца и бившия шеф във ФИФА Жером Валке по подозрение за подкупване на частни лица, измами, недобросъвестно управление и фалшифициране на документи, припомня "Дневник".

"Предполага се, че Жером Валке е приел неоснователно материални предимства и облаги от бизнесмен от спортния сектор във връзка с присъждането на медийни права за някои страни на световните първенства по футбол през 2018, 2022, 2026 и 2030, както и от Насер ал Хелайфи за световните първенства през 2026 и 2030 г.", съобщи прокуратурата на Швейцария на 12 октомври.

Ал Хелайфи, който освен президент на ПСЖ е и изпълнителен директор на медийната групировка BeIN Media Group, беше изслушан в Берн в продължение на няколко часа. На излизане той коментира лаконично: "Нямам какво да крия, дойдох тук, искайки да дам моите обяснения и да запозная главния прокурор. Ако той иска да ме види отново и да ме пита нещо друго, аз ще се отзова веднага", каза катарският бизнесмен.

Според френското издание "Паризиен" Ал Хелаифи е бил изслушан в присъствието на адвоката си, двама прокурори, както и адвокат на ФИФА.
Сподели:

Коментари (0)

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Истината за състоянието на Шумахер: Вече се придвижва

Големият състезател, пострадал при ски инцидент в Алпите, е под грижите на медицински сестри и терапевти. Всичко това струва десетки хиляди евро седмично – доказателство за постоянните и всеотдайни усилия на близките му

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

Бойкот на Мондиал 2026: Ще го отменят ли политическите сблъсъци?

„Отмяната на турнира ще се разглежда само като крайна мярка, за да може президентът Тръмп да преосмисли въпроса за Гренландия“, заяви приближения до Фридрих Мерц, член на Християндемократическия съюз Юрген Хард

Сбогуване с Мелбърн: Контузия и чешка стена прекършиха Григор още на старта

Сбогуване с Мелбърн: Контузия и чешка стена прекършиха Григор още на старта

16-ото поредно участие на първата българска ракета в Аустрелиън Оупън завърши с драма и болка в китката