Лидерът на "Атака" заяви, че отсъствието на Борисов в България не пречи коалиционният му партньор да бъде уволнен
Лидерът на "Атака" "яхна" протестите на майките на деца с увреждания, които излязоха на протест и поискаха оставката на вицепремиера Валери Симеонов. Сидеров се възползва от репликите на Симеонов и заяви, че коалиционният му партньор трябва да си ходи от "Дондуков" 1.
"Настоявам за незабавно свикване на Коалиционния съвет (ГЕРБ-Обединени патриоти) до края на деня – 22 октомври 18 г., на който да бъде разгледан въпросът с недопустимото поведение на Валери Симеонов и незабавната му оставка като вицепремиер". Това съобщи лидерът на "Атака" Волен Сидеров с писмо до медиите.
"В 21 век физическото отсъствие на премиера Бойко Борисов от страната не пречи да бъде осъществена конферентна връзка с него и той да участва в Коалиционния съвет, макар и от разстояние", се пише още в съобщението.
Още от България
Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август
Годишната винетка се предвижда да струва 64,50 евро вместо 49,60 евро
Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29
„Tвърденията, че в момента с F-16 може да се носи бойно дежурство, са, меко казано, странни“
ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев
"На президентските избори през есента трябва да бъде избран президент, който не осигурява такава концентрация на власт”, заяви съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов