Земетресение с магнитуд 6,1 по Рихтер разтърси северозападна Турция в ранните часове на деня, като по данни на здравните служби най-малко 22 души са ранени.
По данни на Американската служба за геоложки проучвания плиткият трус е ударил на около 170 км източно от Истанбул, най-големия град в страната.
Министърът на вътрешните работи Сюлейман Сойлу съобщи, че няма информация за човешки жертви.
Министърът на здравеопазването Фахретин Коджа написа в Туитър, че 22 души са ранени - включително един, който е пострадал сериозно, след като скочил от сграда, обзет от паника.
Турските власти съобщиха, че епицентърът на земетресението е бил в райна на Дюздже, въпреки че то е било усетено силно и в Истанбул.
Първоначалните снимки показаха хора, покрити с одеяла пред домовете си рано сутринта.
Турската агенция за борба с бедствията AFAD съобщи, че в района на Дюздже е имало контролирани прекъсвания на електрозахранването, като предупреди жителите да не изпадат в паника.
Турция се намира в една от най-активните земетръсни зони в вета. През януари 2020 г. земетресение с магнитуд 6,8 по Рихтер удари Елазиг, при което загинаха над 40 души.
През ноември същата година мощно земетресение с магнитуд 7,0 по Рихтер в района на Егейско море, уби 114 души и рани повече от 1000./БГНЕС, АФП

Има ранени и сериозни материални щети
Фактор
Още от Свят
Мистериозна смърт: Бивш мениджър на Bloomberg и семейството му бяха открити мъртви в дома им
Според техните профили, Ричард Самарел е работил като мениджър по акциите в Bloomberg LP, преди да напусне компанията през 2007 г., а съпругата му Лина е колумбийска имигрантка, служителка на Министерството по въпросите на ветераните на САЩ
Азиатски фронт срещу митата на Тръмп: Пекин, Токио и Сеул търсят общ отговор
Китай, Япония и Южна Корея се обединиха срещу санкциите на американския президент, като се договориха да засилят сътрудничеството по веригата за доставки и контрола на износа
17 автомобила на Tesla изгоряха в Рим
Илон Мъск определи случилото се като "терористичен акт", след като подобни вандалски прояви имаше в редица държави в Северна Америка и Европа в знак на несъгласие с крайнодесния активизъм и фашизъм на милиардера