8 Юли, 2026

Синоптиците прогнозират дъждовна седмица

Синоптиците прогнозират дъждовна седмица

Максималните температури ще останат високи за сезона

В понеделник ще е предимно слънчево, но следобед от запад облачността ще започне да се увеличава и вплътнява и до вечерта над цялата страна ще е предимно облачно. Ще се задържи почти без валежи. Ще духа умерен до силен вятър от южната четвърт и с него дневните температури ще се повишат. Максималните ще са между 14° и 19°, в София - около 14°.

Над Черноморието ще е предимно слънчево,  но в сутрешните часове видимостта ще бъде намалена. Привечер и през нощта срещу вторник облачността ще се увеличи, но ще е без валежи. Максималните температури ще са 8°-11°. Температурата на морската вода е 8°. Вълнението на морето ще е 2 - 3 бала.

Предиобед над планините ще е предимно слънчево, но следобед от запад облачността ще започне да се увеличава и вплътнява. До вечерта ще е предимно значителна, но само на отделни места в масивите от Западна България ще започнат валежи от дъжд. Ще духа умерен и силен вятър от южната четвърт. Максималната температура на 1200 м ще е около 9°, на 2000 м - около 2°.

През следващите два дни ще бъде облачно, с валежи от дъжд. Вятърът ще се ориентира от североизток, ще бъде до умерен и с него ще проникне относително студен въздух; температурите ще се понижат с 4-5 градуса. Във вторник има повишена вероятност на места валежите да са значителни по количество, а в сряда и четвъртък ще са на по-малко места и по-слаби. В планините над 1500-1600 м ще вали сняг.

В петък и събота над североизточната половина от страната ще има значителни разкъсвания и намаления на облачността до предимно слънчево време. Над югозападната ще има повече облачност, на места и слаби валежи. В неделя и над Югозападна България вероятността за валежи е малка. Вятърът ще отслабне, през почивните дни ще придобие южна компонента. 
Сподели:
 Спряха движението на влаковете през Марикостиново заради голям пожар

Спряха движението на влаковете през Марикостиново заради голям пожар

Огънят е обхванал около 20 декара сухи треви и храсти

Калин Стоянов: Сезирам OFAC за Демерджиев - оглавява МВР, а е с повдигнато обвинение за корупция

Калин Стоянов: Сезирам OFAC за Демерджиев - оглавява МВР, а е с повдигнато обвинение за корупция

"Освен това, според информацията от известно време Иван Демерджиев държи престъпните схеми на Мартин Божанов-Нотариуса"

България е сред 8-те страни, блокирали отварянето на Клъстер 3 за Сърбия в преговорите с ЕС

България е сред 8-те страни, блокирали отварянето на Клъстер 3 за Сърбия в преговорите с ЕС

Наред с нашата страна против са се обявили Нидерландия, Швеция, Финландия, Белгия, Естония, Литва и Хърватия, а Дания, Люксембург и Латвия се колебаят

Коментари (0)