21 Август, 2026

В Париж сирийски и израелски дипломати обсъдиха сигурността в своя регион

Снимка: архив - Wikipedia

Дамаск обяви, че са разговаряли за „деескалация и ненамеса във вътрешните работи на Сирия“,

Сирийският външен министър се срещна с израелска дипломатическа делегация в Париж, за да обсъдят „деескалация и ненамеса във вътрешните работи на Сирия“, съобщи сирийската държавна информационна агенция SANA.

Преговорите, които се състояха с посредничеството на САЩ, са довели до „споразумения, които подкрепят стабилността в региона“, допълва агенцията.

През последните седмици Вашингтон работи за разрешаване на проблемите със сигурността в Сирия и Ливан, които израелската страна посочи като причина за продължаващите военни действия. /БГНЕС, АФП

Сподели:
Москва става все по-агресивна: Руски дронове удариха граничен пункт на Украйна с Молдова

Москва става все по-агресивна: Руски дронове удариха граничен пункт на Украйна с Молдова

Пострадали са сгради и съоръжения на пункта, а възникналите пожари са били бързо овладени от служители на Държавната служба за извънредни ситуации на Украйна

ФАЦ: Американската суперсила ерозира

ФАЦ: Американската суперсила ерозира

Днес САЩ създават впечатление за военна изтощеност, заради недостиг на боеприпаси, която не може да бъде прикрита от периодичните остри заплахи на президента Доналд Тръмп към Иран, а напоследък и към Оман, коментира „Франкфуртер Алгемайне Цайтунг“

Тръмп определи за „враждебни“ ученията на САЩ с Южна Корея и внезапно ги спря

Тръмп определи за „враждебни“ ученията на САЩ с Южна Корея и внезапно ги спря

„Ученията приключиха“, заяви представител на южнокорейските въоръжени сили. Маневрите по план трябваше да продължат до 27 август.

Коментари (0)