Сирски: Обстановката в източно направление остава трудна, нашествениците настъпват в посока Купянск
Командващият Сухопътните войски на Въоръжените сили на Украйна генерал-полковник Александър Сирски заяви, че руските окупанти са преминали в настъпление в посока Купянск. Това съобщиха в Telegram от медийната платформа на Силите за отбрана.
Сърски отбеляза, че оперативната обстановка в източното направление остава трудна.
„За да спре настъпателните действия на нашите войски в района на Бахмут, противникът активно прехвърля в това направление допълнителни военни части и средства, основата на които са подразделения на Въздушно-десантните войски“, отбеляза генерал-полковникът.
„В същото време противникът премина в настъпление в купянското направление, като си е поставило за цел да разбие нашите войски в района на Купянск и да продължи настъплението в дълбочината на нашите бойни сили“, подчертава Сирски.
В същото време, при тези изключително трудни условия Сирски е посетил бойните бригади на украинските сили и се е срещнал с командирите на военните части, за да коригира украинските планове и да разреши конкретни проблеми на място.
Той се е срещнал с украински военнослужещи във всяка от бригадите, връчил е на най-добрите войници ценни подаръци и грамоти заедно с парични награди.
„Отделно работихме с командирите и взехме всички необходими решения за стабилизиране на ситуацията в Лиманското направление“, добавя Сърски.
Според него всички командири разбират важността на поставените задачи - за унищожаване на противника, продължаване на настъпателните действия и запазване на оперативната инициатива от украинска страна.
„Продължаваме да вървим напред, освобождавайки нашата земя стъпка по стъпка“, обобщава Сирски.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Макрон за срещата с Радев: Заедно работим за по-суверенна и единна Европа
Основните акценти, които двамата лидери са обсъдили са отбраната и сигурността, енергетиката и конкурентноспособността
Публикуваха пълния текст на писмото на Зеленски до Тръмп и Конгреса, иска балистични ракети
„В исторически план Путин вече е загубил. Сега, в петата година на тази война, Русия не успя да победи страна, подкрепяна от демократичния свят – страна, на чиято територия няма западни войски, но която получава мощна западна подкрепа, помагаща ни да се защитаваме. Тази реалност вече разби глобалните амбиции на Москва“, се казва в писмото
"Хамас" потвърди смъртта на военния си лидер Ода - вероятно последният от висшия съвет на "Изедин ал Касам"
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че Ода е ръководил разузнавателното подразделение на "Хамас" по време на атаките на 7 октомври 2023 г.