6 Декември, 2025

Скандалният бивш министър Асен Гагаузов, прочул се с аферата „Батко и братко“, става съветник на регионалния министър

Скандалният бивш министър Асен Гагаузов,  прочул се с аферата „Батко и братко“, става съветник на регионалния министър

Снимка: БГНЕС Асен Гагаузов

Той беше министър в кабинета на Сергей Станишев от 2005 до 2009 г., подкрепяно освен от социалистите и от НДСВ и ДПС

Скандалният бивш министър Асен Гагаузов става съветник на регионалния министър Иван Иванов
Бившият регионален министър на тройната коалиция Асен Гагаузов, който нашумя покрай скандала „Батко и братко“, става съветник на настоящия регионален министър Иван Иванов.

Гагаузов е назначен за съветник в началото на февруари, показва проверка на Медиапул

Като министър на регионалното развитие той ще се запомни с аферата "Батко и братко", спирането на парите по предприсъединителната програма ФАР и ИСПА заради корупция, както и с уволнението на 25-годишната служителка Валерия Петрова, която се осмели да му направи забележка за неспазване и нарушаване на забраната за пушене в сградата на министерството.

Гагаузов беше министър в кабинета на Сергей Станишев от 2005 до 2009 г., подкрепяно освен от социалистите и от НДСВ и ДПС. Трудовата му биография е свързана със заемането на различни постове в местната и държавната администрация.

Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.