23 Януари, 2026

Слънце днес, в петък - термометрите скачат до 30 градуса

Слънце днес, в петък - термометрите скачат до 30 градуса

Ясно и слънчево време в цялата страна днес, обещават синоптиците. Ще продължи да духа до умерен югозападен вятър.

Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София около 24 градуса, според прогнозата на НИМХ.

В планините ще бъде слънчево, след обяд с временни увеличения на облачността. На изолирани места в масивите от Западна България ще превали. Ще духа умерен, по най-високите и открити части до силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 18°, на 2000 метра - около 11 градуса. 

Слънце ще грее и край морето. Термометрите на брега ще се качат до 26°, а сред вълните от 2-3 бала - до 20 градуса.  

Утре ще има променлива облачност, на отделни места ще превали. Ще се задържи сравнително топло, минималните температури ще са предимно между 12° и 17°, малко по-ниски в котловините в Югозападна България, максималните - между 24° и 29°, в петък с 2-3 градуса по-високи.

В събота още малко ще се затопли, но от запад облачността ще се вплътни. До вечерта на места в Западна България ще превали, а през нощта срещу неделя валежи ще има на повече места в страната; възможни са и гръмотевици. В неделя с ориентиране на вятъра от северозапад ще започне понижение на температурите. 
Сподели:

Коментари (0)

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Нападателите отнели служебните оръжия на охранителите, принудили ги да легнат на земята, като единият бил вързан със свинска опашка

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Логично е да подкрепим и конкретни дипломатически усилия – включително работата на Николай Младенов

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

„Бих приел с отговорност подобно предложение и се надявам Министерството на вътрешните работи да се справи с тези задачи, които му предстоят", заяви депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България"