23 Август, 2026

Слънцето се завръща, термометрите тръгват нагоре

Днес ще е предимно слънчево. След обяд над източната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали слаб дъжд. Вятърът ще се ориентира от север, ще бъде слаб, в Източна България - до умерен. До вечерта ще отслабне, а на места - и ще стихне. Максималните температури ще са между 8 и 13 градуса.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево, след обяд ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места ще превали слабо. Ще духа до умерен северен вятър, който привечер ще отслабне. Максималните температури ще са между 8 и 11 градуса. Вълнението на морето ще е 1-2 бала. Температурата на морската вода е 8-9 градуса.

Над планините ще бъде предимно слънчево, с временни увеличения на облачността в следобедните часове, но само на изолирани места ще превали слаб сняг. Ще духа умерен до силен вятър от северната четвърт, но след обяд ще отслабне. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 2 градуса, на 2000 метра ще е около минус 6 градуса.
Сподели:
Обърканият Киприан разреши водосвет за Украйна в Шипченския манастир

Обърканият Киприан разреши водосвет за Украйна в Шипченския манастир

Искането за провеждането на водосвета е било внесено от името на общобългарския комитет „Ген. Иван Вълков“ и Съюза на репресираните „Памет“ от Казанлък

Огнян Минчев с остър анализ на първите 100 дни на Радев: България поема в опасна посока

Огнян Минчев с остър анализ на първите 100 дни на Радев: България поема в опасна посока

Политологът предупреждава, че завоят във външната политика – от отношенията с ЕС до стратегическите решения на Балканите – може да има тежки последици за националната сигурност на страната

Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган

Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган

Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност

Коментари (0)