Слави Ангелов: Как да стоят мирни мургавите Калашници, като ги задържат и после ги пускат?
"Адски прост народ и неработеща правосъдна система - тепърва ще си патим от тази опасна комбинация", пише журналистът
Като чуя някой на държавна заплата да каже: “… лицата са известни на прокуратурата и на МВР…”, разбирам, че съм изтеглил късата клечка. Да се намирам в държава, в която полицията и прокуратурата вземат огромни заплати, за да са им известни мутрите, които ни тормозят.
Като данъкоплатец искам вече да чувам: “… лицата са известни на дирекцията на затворите…”. Но в страната на условните присъди това няма как да се случи. Какъв респект към правилата може да има в чалга държава, в която всяка втора присъда е условна? Държава, в която никой не спазва правилата, а в същото време затворниците са намалели наполовина за 8 години. Как да стоят мирни мургавите Калашници, като ги задържат и после ги пускат? Те с право си мислят, че това са правилата…
Давам на изкуствения интелект да ми открие инциденти, при които автомобили с висока скорост се врязват в автобуси - навсякъде по света. И той с огромно затруднение ми намира само 4 случая в последните 10 години - Русия, САЩ, Тайланд.
А ние в България си имаме цели два - за по-малко от година - бандата на Калашниците и Летящия Виктор.
Адски прост народ и неработеща правосъдна система - тепърва ще си патим от тази опасна комбинация.
-
Българин
07:19, 9 Юни, 2026Прав е Слави Ангелов: Адски прост народ и не работеща правосъдна система.
Още от Закон и ред
Елена Йончева със сигнал до Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с данни от PNR у нас
Евродепутатът отбелязва, че данните от PNR и международното сътрудничество в правоприлагането никога не трябва да се превръщат в инструменти за политическо наблюдение, събиране на разузнавателна информация срещу политически фигури или намеса в демократичните процеси
Демократична България: Липсата на реформи в правосъдието застрашава милиарди европейско финансиране за периода 2028 – 2034 г.
Настояваме за изпълнение на препоръките в Доклада за върховенство на закона и за разговор по същество за осъществяване на същински реформи, свързани с гарантиране на справедливостта и независимостта на правосъдието в България.
ВАС окончателно: МВР дължи обезщетение за незаконния арест на лидера на БОЕЦ
Върховният административен съд потвърди, че задържането на Георги Георгиев е било незаконосъобразно, а решението може да се превърне във важен прецедент при дела за полицейски произвол