Тошко Йорданов: Отговорността за еврозоната вече не е на нито една от 3-те управялвали досега партии
"Съзнателно предизвиканият хаос води до хаос на всички нива в нашето общество.. Но няма проблем, не сме закопчани за тази власт", заяви председателят на ПГ на "Има такъв народ"
Едно общество трябва да взима решения и да носи последствията от това, както трите партии в управлението носят последствията да сме заедно в управлението. След като няма да има правителство, отговорността не е на нито една от трите партии оттук нататък, каза председателят на парламентарната група на „Има такъв народ“ (ИТН) Тошко Йорданов на брифинг в парламента
Изказването си той направи след като премиерът Росен Желязков заяви, че правителството подава оставка.
Съзнателно предизвиканият хаос води до хаос на всички нива в нашето общество, добави той, цитиран от Българската телеграфна агенция. Но няма проблем, не сме закопчани за тази власт. Отговорността е на всички, предизвикали този хаос, коментира още Йорданов.
Той посочи приемането на еврото от 1 януари, както и липсата на бюджет за 2026 г.
Бащите на хаоса си имат имена – Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов, Ивелин Михайлов, коментира Станислав Балабанов от ИТН.
В навечерието на еврозоната бащите на хаоса ще се опитат да направят всичко възможно обществото да влезе неподготвено в този процес, каза той относно еврозоната. След като искаха хаос – респективно го получават, добави Балабанов.
Чухме българските граждани и ИТН, заедно с останалите две политически формации, взехме правилното решение, каза депутатът.
Още от България
Дъщери, синове и родственици поднесоха венци пред паметника на горяните в Сливен
Скромният паметник на горяните в центъра на Сливен е поставен по инициатива и със средствата на Съюза на репресираните в града през 2001 г.
Николай Нанков: За управляващите явно новата социална политика е пенсионерите да минат на фотосинтеза
Депутатът от ГЕРБ и бивш финансов министър остро реагира на арогантно изказване на Константин Проданов по време на дебат във временната комисия по финанси към НС
С хляб и сол за Путин! Военният ни министър е за един мирен свят, не иска ракети за F-16
Информацията е публикувана в разсекретено писмо на Агенцията за сътрудничество в отбраната на САЩ (DSCA), изпратено до Конгреса на 11 май 2026 г.