Дни след визитата на Костадинов в Москва
На връх Деня на Съединението, 6 септември, депутати от „Възраждане“ посетиха Сърбия.
Посещението се случва дни, след визитата на лидера на формацията Костадин Костадинов и водена от него делегация в Русия.
На публично събитие в Баня Лука присъстваха депутатката Вера Александрова - заместник-председател на Групата за приятелство със Република Сърбия, и парламентарният секретар Петя Бояджиева. Посещението е по покана на лидера на сърбите в Босна и Херцеговина Милорад Додик.
Събитието, свързано с предстоящите избори за местна власт, се проведе в историческата крепост Кастел, разположена в центъра на Баня Лука. От пресцентъра на „Възраждане“ обявиха, че е постигнато съгласие за бъдещо сътрудничество между България и Сърбия в сферата на местните и регионалните политики на ниво икономика, политика и култура.
В свое изявление Вера Александрова защитава "традиционните" европейски и християнски ценности, като отбелязва, че те са съхранени в Република Сръбска и категорично се противопоставя на "зловредното западно влияние", което според нея ги заплашва.
От „Възраждане“ смятат, че решенията по важните международни въпроси трябва да се вземат с консенсус и след задълбочен диалог между всички заинтересовани страни и изразиха своята подкрепа към автономната Република Сръбска, останала в границите на Босна и Херцеговина след Дейтънското споразумение от 1995 г. /БГНЕС
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им