30 Март, 2026

Служител на АЕЦ „Козлодуй” е с положителна проба за COVID-19

Служител на АЕЦ „Козлодуй” е с положителна проба за COVID-19

Служител на АЕЦ „Козлодуй” е с положителна проба за COVID-19. Той се чувства добре и няма симптоми на заболяването. Това съобщиха от пресцентъра на електроцентралата. Служителят е поставен е под карантина в гр. София, където е изследван като контактен на лице с коронавирусна инфекция.
Установени са неговите контактни лица сред работещите в атомната централа, от които са взети проби за изследване, като всички получени резултати са отрицателни.

В АЕЦ „Козлодуй” се изпълняват всички необходими мерки, за да не се допусне разпространение на Covid-19. Продължават стриктно да се прилагат препоръките на здравните власти и мерките, въведени със заповедите на министъра на здравеопазването и на изпълнителния директор на Дружеството. Целта е да се опази здравето на служителите и да се осигури надеждната работа на ядрените мощности.
Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев: Чух се с Радев и го поканих на лидерски дебат, за Борисов знаем, че го е страх

Асен Василев: Чух се с Радев и го поканих на лидерски дебат, за Борисов знаем, че го е страх

"Не може да говориш, че ще бориш олигархията, а да разчиташ на хора, свързани с нея“, коментира той

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България,  а също Иран и Китай

Христо Грозев: Не само Русия опитва да влияе в България, а също Иран и Китай

Той подчерта, че модерната дезинформация не винаги цели директна подкрепа за определена партия, може нейната цел е хората изобщо да не отидат до урните. Като най-ефектив

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Андрей Гюров: Някои хора в страната много силно се страхуват от честните избори

Не е разговарял с Румен Радев, но го познава и се е виждал с него по работа в качеството си на председател на ПГ на ПП-ДБ, а след това и на подуправител на БНБ. "Голяма избирателна активност ще е успех за служебния кабинет", заяви той