3 Юли, 2026

Служителите на МВнР започват ефективна стачка

Служителите на МВнР започват ефективна стачка

Това са първите протестни действия в институцията от близо 144-годишната история на българската дипломация

От днес служителите на външно министерство започват ефективна стачка. Това са първите протестни действия в институцията от близо 144-годишната история на българската дипломация. 

Работещите в министерството настояват за достойно заплащане на труда и индексиране на командировъчните, както и да спре практиката да се намалява основната им заплата при заминаване в дългосрочна командировка.

Още вчера министърът на вътрешните работи Николай Милков поиска 30 процента увеличение на заплатите във ведомството. Синдикатите обаче искат 100% ръст на възнагражденията.

Стачните действие във външно министерство започнаха още в сряда, когато около 200 служители на МВнР се събраха в двора и символично хвърляха във въздуха жълти стотинки като знак, че настояват за достойно заплащане.

Сподели:
Иво Христов: Досиетата на прехода се изчерпаха, да отворим тези от последните години

Иво Христов: Досиетата на прехода се изчерпаха, да отворим тези от последните години

"Тези досиета вече се изчерпаха, те са прочетени. Трябва да отворим новите досиета от последните години. Това очакват хората и за това гласувах", твърди вицепремиерът

Активирана е BG-ALERT в три области заради изчезналата Наталия

Активирана е BG-ALERT в три области заради изчезналата Наталия

Обявеното известяване за Варна и околностите чрез международната система за издирване на отвлечени деца „Amber Alert“ се разширява значително с територията на цялата Варненска област и съседните Бургаска и Шуменска

Министър Стоянов: САЩ не дължат нищо за американските военни самолети

Министър Стоянов: САЩ не дължат нищо за американските военни самолети

Преди дни военният министър обяви, че мисията на американската авиация у нас е приключила. На 28 юни от столичното летище е излетял и последният от общо 15 американски самолета

Коментари (0)