15 Януари, 2026

​ТВ-тандемът Митьо Пищова и офицер Енчев с почти равен резултат на вота

​ТВ-тандемът Митьо Пищова и офицер Енчев с почти равен резултат на вота

Кандидатпрезидентската двойка Димитър Маринов-Митьо Пищова и Радослав Петров-Радо Шишарката е получила 14 346 гласа по данни на ЦИК от 95,17% извадка. С този резултат двамата се наредиха малко след Велизар Енчев и Биляна Велева-Грънчарова (17 425 гласа). В „крепостта“ на Пищова в Арбанаси, където той кани всеки на кебапчета, Маринов не е получил нито един глас. Със 70 гласа там печели Цецка Цачева. За сметка на това обаче шоуменът е събрал около 1 на сто във Велико Търново от общо подадените бюлетини в старопрестолната столица.

Енчев, който влезе в парламента с Патриотичния фронт, имаше големи очаквания и се изявяваше като лидер и ментор на "Б" отбора на кандидат-президентите по време на телевизионните дебати. Двамата с Пищова дори влязоха в словесна схватка в ефира на БНТ. Велизар Енчев тогава помоли Митьо Пищова да напусне студиото на държавната телевизия и да не разваля сериозния дебат. Маринов обаче не му остана длъжен и го нарече комунист и политик, който сменя партиите си по-често, отколкото той жените си. 

Сподели:

Коментари (0)

Здравният министър на САЩ: Не зная как Тръмп е още жив

Здравният министър на САЩ: Не зная как Тръмп е още жив

Той описва Тръмп като човек, който се храни много нездравословно, но има "издръжливостта на божество“.

БНТ ни учи как да падаме на седалището си с приложна магия! А  100 тояги на голо по това на Кошлуков?

БНТ ни учи как да падаме на седалището си с приложна магия! А 100 тояги на голо по това на Кошлуков?

Съветите са наистина от областта на магията и биха могли с лекота да се използват от Хари Потър:

Най-известната дума в Русия шашна русияните...

Най-известната дума в Русия шашна русияните...

Думата е съкращение на фразата „oll korrect“ и става известна по времето на президентската кампания в САЩ през 1940 година