6 Декември, 2025

Сноудън очаква Макрон да одобри молбата му за убежище

Сноудън очаква Макрон да одобри молбата му за убежище

Едуард Сноудън

Досега над дузина държави са „отказали молбите“ му да го приемат

Едуард Сноудън, човекът, отговорен за разкриването на редица глобални програми за наблюдение, управлявани от американски агенции, наскоро разкри, че би искал да получи убежище във Франция.

Той сподели, че е подал молба за убежище във Франция през 2013 година, по време на председателството на Франсоа Оланд, но каза пред радио „Интер“, че се надява президентът Еманюел Макрон да одобри искането му.

"Най-тъжното от цялата тази история е, че единственото място, на което мога да бъда чут, не е в Европа, а тук, в Русия", заяви Сноудън, цитиран от БГНЕС.

Както посочва АФП, досега над дузина държави са „отказали молбите“ да приемат Сноудън.

Сноудън ще направи премиера на мемоарите си под заглавие „Постоянен запис" на 17 септември – на същия ден окончателният проект за Конституция на САЩ е създаден преди повече от два века.

"Всичко, което правим сега, трае завинаги, не защото искаме да помним, а защото вече не ни е позволено да забравяме", заяви Сноудън в Twitter.
Сподели:

Коментари (0)

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.

Зеленски уволни Андрий Ермак от Съвета за национална сигурност и командването на армията

Зеленски уволни Андрий Ермак от Съвета за национална сигурност и командването на армията

Ермак също така бе главният преговарящ на Киев в усилията за прекратяване на войната. Тази роля вече е поета от бившия министър на отбраната Рустем Умеров.

Гърция одобри покупката на 36 ракетни комплекса PULS  от Израел

Гърция одобри покупката на 36 ракетни комплекса PULS от Израел

Атина води преговори с Израел и за разработването на противовъздушен и противоракетен купол на стойност 3 милиарда евро.