Президентът на Атлантическия клуб в България и бивш външен министър Соломон Паси коментира в предаването "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ острата реакция на руското посолство срещу американската мисия у нас. Повод за реакцията на Москва бе изказване на съветничката на посолството на САЩ по въпросите на върховенството на закона Джесика Ким. През седмицата тя участва в дискусия, организирана от Атлантическия клуб, в която говори за проблемите в българската съдебна система и корупцията.
"С американското посолство дискутираме висшия пилотаж на демокрацията, а не си говорим да се тровим с новичок или нещо друго", заяви Соломон Паси.
"Изборите в САЩ озвериха путинофилите и в България, и по света. В момента сме свидетели на нервни реакции и съм стреснат, че руското посолство може да се загрижи за правовия ред и върховенството на закона у нас. Руската страна всячески иска да отвлече вниманието от Навални", каза още Соломон Паси
Според него договорката между американския президент Джо Байдън и руския му колега Владимир Путин е добра в дългосрочен план за Запада. "Байдън и Путин се разбраха за ядрената сделка, но в дългосрочен план не смятам, че това е в услуга на Запада. В същия момент Китай остава настрани, а той е потенциалният производител на нови атомни оръжия и бъдещ съюзник на Русия в борбата със Запада", предупреди бившият външен министър.
България
Соломон Паси: Стреснат съм, изборите в САЩ озвериха путинофилите и в България
Автор: Димитър Иванов

Соломон Паси
Руското посолство се загрижило за правовия ред у нас!
Фактор
Още от България
Прогнозата за времето: Облачността ще е значителна, на много места с валежи от дъжд
Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. Вятърът ще се ориентира от север, ще е слаб, в Източна България и по долината на Струма – умерен
Пускат най-стария парен локомотив по пътя София - Банкя на Лазаровден
Специалният влак със стария локомотив ще има три тематично украсени пътнически вагона. Инициативата е в продължение на сътрудничеството между „БДЖ - Пътнически превози“ и Националния етнографски музей – БАН.
Тошко Йорданов: В момента сме до шия ... да не казвам в какво
Промените трябваше да бъдат насочени към това главният прокурор да няма тази ужасяваща власт, която има в прокуратурата, защото тя функционира като военна организация