22 Февруари, 2026

СОС ще гласува 500 000 лв за реставрация на къщата на Райна Княгиня и за нова спортна площадка

СОС ще гласува 500 000 лв за реставрация на къщата на Райна Княгиня и за нова спортна площадка

Столичният общински съвет ще гласува отпускането на 510 138 лева от Специализирания общински приватизационен фонд за реконструкция на спортна площадка в квартал „Модерно предградие“ и ремонт на къщата, в която е живяла Райна Княгиня.

Централната част на „Модерно предградие“ е заселена с много млади семейства, поради което е необходимо обособяване на кът за отдих с детски площадки и спортни съоръжения. През 2022-а година е изграден фитнес на открито, а сега предстои строителството на две детски площадки и мини футболно игрище. Във връзка с поетапното изпълнение на проекта са необходими 100 570 лева, които съветът за управление на СОПФ вече е одобрил.

Общинските съветници ще разгледат и предложение за отпускане на 409 568 лева за реставрация на къщата, в която е живяла Райна Попгеоргиева на улица „Софроний Врачански“. Сградата е определена за културна ценност от местно значение.

Председателят на Комисията по финанси Стефан Марков коментира, че една от целите на инвестиции на средства от приватизационния фонд са развитие на спортната инфраструктура в града, както и опазване на културното наследство. 

Сподели:

Коментари (0)

Трайчо Трайков: „Булгаргаз“ се намира във фактически фалит

Трайчо Трайков: „Булгаргаз“ се намира във фактически фалит

По думите на министъра единствената причина предприятието да не бъде преструктурирано или закрито веднага, е фактът, че то е страна по изключително изгодния за България договор за внос на азерски газ

"Студенти против мафията" настояват:  Оставка на Борислав Сарафов

"Студенти против мафията" настояват: Оставка на Борислав Сарафов

Единствената партия, която иска диалог с Обединението са ПП-ДБ, обясниха от там

Екатерина Михайлова: Това, което виждаме в Народното събрание, е кошмар

Екатерина Михайлова: Това, което виждаме в Народното събрание, е кошмар

„Прошката е много личен акт, обществото не може да я дава колективно, защото това би било в разрез със смисъла ѝ", каза тя