При евентуална по-висока активност на изборите над 50%, по-скоро се очертава не толкова фрагментиран парламент с по-малко формации и не толкова големи варианти за коалиции. Това прогнозира социологът Станислав Стоянов от „Алфа рисърч“ в предаването "Нещо повече" на БНР:
Широката коалиция, която видяхме, намали ищаха, интереса към малките формации и силното раздробяване. Сега сякаш наблюдаваме концентриране към по-големите. Когато преди две-три години тези малки формации говореха за себе си, те говореха за това, че искат да бъдат коректив. Сега спорът между тях тече между това, че едните искат да бъдат патерица, а другите не искат да бъдат патерица. Това говори много зле на самия избирател. Имам чувството, че няма да видим търсене на алтернативата в малките алтернативни играчи. Техният шанс е евентуално активността да слезе надолу, към три милиона и половина. Тяхното влизане в парламента не зависи от тяхната активност и привличане, а по-скоро от падането на общата активност.
Според Стоянов, предизборната кампания се отличава със засилено медийно присъствие. Въпреки тезата, че не се е състоял ключовият дебат, е имало възможност да се чуят различни гледни точки, отчита социологът.
България
Социолог: Малките алтернативни играчи зависят от общата активност на изборите
Автор: Димитър Иванов

Още от България
Андреева: Подкрепата на Пеевски е важна сега, но по-късно не изключвам да се включат от ПП-ДБ
Още при съставянето на този кабинет политоложката е видяла, че ще станем свидетели на тематични мнозинства. Кабинетът ще трябва да разчита на няколко партьора, казва Цветанка Андреева.
На 1 април ще прозвучат националните сигнали за тревога
Тренировката цели проверка на техническото състояние на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване, както и за обучение на населението
Тежка седмица за правителството – ще оцелее ли след вот на недоверие и шантажа на ДПС-Доган
Джевдет Чакъров трябва да обяви днес дали се оттеглят от коалицията на властта