8 Април, 2026

Според Костадинов, външната ни политика е "заплаха за териториалната цялост на България“

Според Костадинов, външната ни политика е "заплаха за териториалната цялост на България“

Костадин Костадинов, снимка: БГНЕС

Той упрекна ДПС-НН и ПП-ДБ, че застават зад управленската коалиция

"Всеки един вот на недоверие представлява стрес-тест както за правителството дали мнозинството, което е зад гърба му ще издържи, както и за опозицията дали тя може съответно да свали това правителство."

Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов след края на дискусиите по вота на недоверие към правителството във връзка с външната политика.

Според Костадинов зад управленската коалиция застават ДПС на Пеевски, както и ПП-ДБ. 

„Стана ясно в момента коя е истинската опозиция в парламента и се видя какво е мнозинството“, добави той. 

Според изявлението му, българската външна политика представлява „най-сериозната заплаха за териториалната цялост на България“. 
„Ние в момента за пореден път заставаме на страната на победените. За пореден път правим грешки, които преди това са правили нашите политически елити. Имах чувството, че присъствам на някакъв разширен конгрес на ЦК на БКП. Изключително трагично, жалко, тъжно и недостойно падение на българската парламентарна демокрация. Днес видяхме реквиема на българската държава като такава.“ - твърди Костадинов. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево почти целия ден с по-силен вятър от северозапад, леко захлаждане

Слънчево почти целия ден с по-силен вятър от северозапад, леко захлаждане

Максималните температури достигат между 10° и 15°, по-високи в крайните югозападни райони, в София – около 12°

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя