Георги Георгиев-Джопето, който спечели титлата на 60 метра на Националния шампионат за мъже и жени в зала през февруари, е дал положителна допинг проба, съобщава БГНЕС.
Състезателят на клуб "Атлетик-София", който е ставал национален шампион и на 100 метра на открито, е бил тестван след бягането си в залата в Добрич на 14 февруари, като А пробата е била положителна за забранен стимулант. Джопето спечели състезанието в късия спринт със силното време 6.79 секунди, а зад него се наредиха Юри Божерянов и Тео Петров.
Любопитно е, че състезателите, които дадоха 3-то и 5-то време в полуфиналите - Станислав Станишев и Николай Тодоров, не се явиха за финала 40 минути по-късно. По този начин за решаващото бягане на старта застанаха само 4 човека. Само няколко дни преди успеха си на Националния шампионат, Георгиев триумфира и на турнир "Академик", който отново се проведе в Добрич. Там на финала спринтьорът отвя конкуренцията си с време 6.84 секунди (6.80 в полуфиналите).
Още от България
Весела Лечева, шампиони и ръководители се срещнаха с Владимир Кличко
„Впечатлена съм от разговора с Владимир Кличко, защото той е един от най-добрите примери как спортист може да е посланик на олимпийските ценности и да бъде модел за подражание", каза председателят на БОК
Левски се прекланя пред непрежалимите Гунди и Котков на 55-годишнината от смъртта им
Гунди и Котков ще останат нашите пътеводни светлини, нашите ангели, за които се сещаме всеки път, когато стадионът се взриви след победен гол, пишат от ПФК "Левски"
Легендата в бокса Владимир Кличко идва в София
Кличко е световен посланик на бокса, промотирайки спорта в целия свят. Той е олимпийският шампион от Атланта, 1996 г.