24 Февруари, 2026

Гордост: Нашенка постави световен рекорд по лека атлетика

Гордост: Нашенка постави световен рекорд по лека атлетика

Българката Елена Узунова постави световен рекорд по лека атлетика по време на Европейското първенство по лека атлетика за глухи, което се провежда в Полша. По безапелационен начин спечели титлата в дисциплината хвърляне на копие с рекордните 47,27 метра, с които отвя конкуренцията на турнира в Бидгошч, Полша. Постижението е нов световен рекорд за хора с увреден слух, като Узунова бе единствената ни представителка на шампионата.

"Невероятен успех. Спечелването на златния медал е страхотно постижение за Елена и за спорта ни въобще. През последните месеци тя тренираше изключително усърдно и концентрирано и тайно се надявах да спечели титлата, но резултатът й определено ме изненада и мен приятно.

Конкуренцията беше изключително силна, което прави постижението на Елена още по-значимо. Щастието е неописуемо, връщаме се в България със златен медал и нов световен рекорд", заяви веднага след състезанието треньорът й Иван Стойков.

Сподели:

Коментари (0)

Зимна Олимпиада 2026  роди нови герои и чудеса!

Зимна Олимпиада 2026 роди нови герои и чудеса!

В Милано се написа красива история на спорта. Победи, рекорди, сензации и много борба

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Бронзовата ни медалистка дари свой състезателен екип на Олимпийския музей в Лозана

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Позицията идва след като Украйна също заяви, че ще бойкотира церемонията на 6 март във Верона. Киев реагира остро на решението да се позволи участие на шестима състезатели от Русия и четирима от Беларус.