1 Април, 2026

Срещата Тръмп-Путин започва в 22:30 българско време, на четири очи

Срещата Тръмп-Путин започва в 22:30 българско време, на четири очи

Снимка: архив - EPA/BGNES

Освен това са предвидени преговори по формулата „5 на 5“, според изявление на кремълския функционер  Юрий Ушаков. 

Срещата между американския президент Доналд Тръмп и руския автократ Владимир Путин, която е насрочена за утре, 15 август, ще започне с разговор „на четири очи“ в 22:30 ч. украинско (и българско – б. р.) време, съобщи агенция Униан. 
Припомняме, двамата ще се срещнат във военната база Елмендорф-Ричардсън в Анкъридж, щата Аляска.

Предвижда се разговорите да се водят с участието на преводачи.    

Програмата на срещата между Путин и Тръмп в Аляска вече е договорена, според изявление на кремълския функционер  Юрий Ушаков. 

По думите му, в руската делегация са включени външният министър на Русия - Сергей Лавров, министърът на отбраната Андрей Белоусов, министърът на финансите Антон Силуанов и главният изпълнителен директор на Руския фонд за преки инвестиции Кирил Дмитриев.

Съобщава се, че руски правителствен самолет Ил-96-300 вече е излетял от московското летище "Внуково" към базата Елмендорф-Ричардсън. Според руски медии, на борда вероятно е една от първите групи, ангажирани с подготовката на срещата.

Ушаков каза още, че Тръмп и Путин ще проведат съвместна пресконференция след срещата на върха в Аляска. Според него освен разговор „на четири очи“ ще има преговори по формулата „5 на 5“.

Той допълни, че съставът на американската делегация също е определен, но би било по-правилно американската страна да го обяви.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Митът за неизбежната победа се разпада: Руското настъпление в Украйна губи скорост

Митът за неизбежната победа се разпада: Руското настъпление в Украйна губи скорост

Украинският главнокомандващ генерал Олександър Сирски заяви, че украинските сили дават приоритет на провеждането на контраатаки в райони, където руските сили са най-слаби, за да си върнат и запазят оперативната и стратегическа инициатива

Шахеди се разбиха в Луцк: Русия унищожи терминала на украинската Нова поща

Шахеди се разбиха в Луцк: Русия унищожи терминала на украинската Нова поща

През декември, поради интензивен обстрел, настъпващата фронтова линия и атаки с дронове срещу превозни средства, компанията затвори последния си клон в Святогорск, Донецка област

Макрон атакува Вашингтон: САЩ действат, а Европа плаща цената на политиката на Тръмп

Макрон атакува Вашингтон: САЩ действат, а Европа плаща цената на политиката на Тръмп

Еманюел Макрон разкритикува индиректно Доналд Тръмп от Токио, подчертавайки, че непредсказуемите действия на САЩ в Близкия изток нанасят икономически щети на Европа и съюзниците ѝ