4 Февруари, 2026

Днес заседава коалиционният съвет: Ще влезе ли във властта ДПС - Ново начало?

Днес заседава коалиционният съвет: Ще влезе ли във властта ДПС - Ново начало?

Снимка: архив

От този съвет се очаква да стане ясно дали ще се тръгне към преформатиране на правителството. Още вчера рано сутринта Делян Пеевски заяви, че ще продължи да стои зад кабинета.

Очаква се днес да се събере Съветът за съвместно управление, след като вчера отложиха заседанието

Дългоочакваната среща на трите партии, които официално участват в управлението, се беше отложило заради отсъствие от страната на част от участниците. 

Трите партии в управлението трябва да вземат решение дали подкрепата на "ДПС - Ново начало" ще бъде отразена във властта, съобщи БНТ.

От този съвет се очаква да стане ясно дали ще се тръгне към преформатиране на правителството.

Още вчера рано сутринта Делян Пеевски заяви, че ще продължи да стои зад кабинета.

Миналата седмица от БСП също дадоха да се разбере, че смятат, че трябва да се направи всичко възможно за запазване на правителството.

Заявката засега е да няма промени в кабинета "Желязков", но не са изключени такива в парламента. "Има такъв народ" не са коментирали официално.

Сподели:

Коментари (0)

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

От Министерството на здравеопазването призоваха при съмнение за нерегламентирано поставени камери в кабинети за прегледи, пациентите да сигнализират

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

Българският президент ще присъства на откриването на Зимните олимпийски игри в Италия

На тазгодишните Зимни игри България ще бъде представена от 20 спортисти в дисциплините биатлон, алпийски сноуборд, ски алпийски дисциплини, ски скокове, ски бягане и фигурно пързаляне