14 Май, 2026

Стана ясна датата, когато „Възраждане“ внасят проекта си за референдум за българския лев

Стана ясна датата, когато „Възраждане“ внасят проекта си за референдум за българския лев

Костадин Костадинов, снимка: архив

Председателят на проруски-ориентираната партия продължава да твърди, че мнозинството от българския народ е против приемането на общата европейска валута

В първата сряда на май – на 7-ми май, ще внесем директно в пленарната зала искането си за провеждане на референдум за запазване на българския лев, заяви заяви пред журналисти в кулоарите на парламента председателят на партия "Възраждане" Костадин Костадинов. 

Той отбеляза, че са внесли още преди месец предложението за национално допитване по темата, но до момента не е разпределено нито в комисии, нито е влязло в пленарната зала.

Съгласно правилника за работа на Народното събрание всяка първа сряда от месеца парламентарните групи могат директно да вкарват точки в дневния ред, без да е необходимо включването им да бъде гласувано.

В пленарната зала при гласуването за пореден път ще стане ясно, че правителство е на малцинството, защото се вижда, че мнозинството от българския народ е против приемането на общата европейска валута, коментира Костадинов, като уточни, че не е оптимист, че искането им ще бъде подкрепено.

Започнала е кампания от "фалшиви новини за ползите от въвеждането на еврото в България, финансирана с 10 млн. лв. от държавния бюджет", става въпрос за рекламна кампания, каза още лидерът на "Възраждане“. 

Сподели:

Коментари (0)

Времето се успокоява, но дъждът не си е тръгнал: какво ни очаква до края на седмицата?

Времето се успокоява, но дъждът не си е тръгнал: какво ни очаква до края на седмицата?

След дъждовете и захлаждането времето постепенно се стабилизира. Температурите в България остават между 17° и 22°, а до края на седмицата се очакват пролетни валежи и повече слънчеви периоди.

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Преди дни той обяви, че ще отговаря за образованието, културата, спорта и туризма, като по думите му тези области могат да бъдат обединени в понятието на ООН "човешко развитие"

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Рискът от недостиг на горива заради кризата в Близкия изток е малък