Над 80 елемента от градската инфраструктура са с установени щети след снощните протести в центъра на София, съобщиха от пресцентъра на Столична община.
Това са счупени или изгорели 33 антипаркинг колчета, 23 контейнера и кошчета за отпадъци, 17 тръбнорешетъчни прегради, други съоръжения на пътната инфраструктура, 5 кашпи, както и стоянки за велосипеди и пътни дъждоприемни шахти. Аварийните екипи на Столичната община бяха на терен.
По заповед на кмета на София още от полунощ започна почистването на улиците между Националния стадион "Васил Левски“, Министерството на спорта и Софийски университет от екипите на почистващите фирми и столичният инспекторат. Пътните платна са почистени машинно, а от тази сутрин започна и метене на тротоарите.
Столичната община ще поиска от организатора на протеста възстановяване на щетите по публичната инфраструктура. При съгласуване на протеста организаторът е уведомен да не допуска замърсяване и увреждане на градската среда.
![Столична община ще поиска възстановяване на щетите от организатора на протеста](/static/downloads/uploads/BGNES-2020/P/16_11_23_protest_bfs_bgnes.jpg)
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година