Линията ще свързва ж. к. „Захарна фабрика“ с метростанция „Витоша“ и ще позволи директно пътуване без прекачване до един от основните транспортни възли в столицата
Столичната община разкрива още една трамвайна линия №13
Новият трамвай тръгва от 18 май. Линията ще свързва ж. к. „Захарна фабрика“ с метростанция „Витоша“, преминавайки през централни точки на София като площадите „Възраждане“, „Македония“, „Славейков“ и „Журналист“.
От общината обясняват, че целта е да се подобри транспортното обслужване на кварталите „Западен парк“ и „Захарна фабрика“, както и да се осигурят по-бързи връзки с центъра и южните части на столицата. Новата линия ще позволи директно пътуване без прекачване до един от основните транспортни възли в столицата.
От 18 май в сила влизат още транспортни изменения: трамвайна линия №1 ще се движи по маршрут от ж. к. „Иван Вазов“ до ж. к. „Западен парк“ през площадите „Македония“ и „Възраждане“. Възстановява се и постоянният маршрут на трамвайна линия №10 - тя отново ще свързва ж. к. „Западен парк“ с метростанция „Витоша“.
Промени ще има и в разписанията на линиите №3 и №10.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия