7 Юни, 2026

Стойчо Стойчев: Асен Василев видимо демонстрира амбиции да участва в следващата власт

снимка: БГНЕС

С гласуването на „Борда за мир“ в парламента Пеевски показа на Тръмп кои са приятелите му в България

Може и първият и третият да направят коалиция ( визирайки коалицията на Румен Радев и ПП-ДБ). Има и индикации за това. С промените, които направи Асен Василев, демонстрира амбиция за участие в следващата власт. Това е заявка за ново лидерство в рамките на голямата коалиция, и това може да бъде отправна точка за едно бъдещо управление с Радев. Но дали ще наложи тези амбиции – предстои да видим.  

Това заяви в студиото на Нова ТВ политологът Стойчо Стойчев, коментирайки какви управление би могло да има у нас след предстоящите парламентарни избори на 19 април тази година. 

По въпроса за и.ф. Борислав Сарафов и съдебната  реформа, той подчерта, че никой не търси разговор за съдебната система. Винаги главният прокурор е лош, с изключение на Борис Велчев, за когото обаче не са казали, че е бил добър.  Затова за него ключът за решаване на проблема с главния прокурор и съдебната система не са 160 гласа, а в поканата към Прокурорската колегия да се заеме да се реформира, точно прокурорите да се включат в обсъждането на промените в тяхната структура, смята политологът.

Стойчо Стойчев коментира и казуса с ратификацията на „Борда за мир“ на Тръмп. Според него този ход не е чак толкова елементарен, тъй като не се знае дали изобщо е необходимо той да бъде ратифициран от правителството. Но едно е видно – че с това гласуване в парламента Пеевски е показал на американския президент кои са приятелите му в България. 

Сподели:
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“!  Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона

Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ

Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“

Коментари (0)