"Въпреки че е постигнат напредък, следващата стъпка трябва да бъдат по-нататъшни преговори с участието на президента Зеленски. Пътят към мира в Украйна не може да бъде решен без него."
Пътят към мира в Украйна не може да бъде определен без участието на украинския президент Володимир Зеленски, заяви днес британският премиер Киър Стармър, цитиран от Пи Ей Медия/ДПА и БТА.
Стармър също така адмирира американския президент Доналд Тръмп за "стремежа му да сложи край на кръвопролитията".
Британският премиер проведе по-рано днес разговори със западните съюзници след срещата на върха в Анкъридж между Тръмп и руския президент Владимир Путин.
"Усилията на президента Тръмп ни доближиха повече от всякога до края на нелегитимната война на Русия в Украйна. Неговото лидерство в стремежа да се сложи край на кръвопролитията заслужава похвала. Въпреки че е постигнат напредък, следващата стъпка трябва да бъдат по-нататъшни преговори с участието на президента Зеленски. Пътят към мира в Украйна не може да бъде решен без него." - подчерта Стармър след поредицата от разговори със западни лидери.
Още от Свят
В Ирак обявиха награда от 10 млн. долара за убийството на Доналд Тръмп
От организацията „Ислямска съпротива в Ирак“ твърдят, че това е отмъщение за убийството през 2020 г. на иранския генерал Касем Сюлеймани и заместник-командира на иракските шиитски милиции Абу Махди ал Мухандис
Бури бушуват във Франция, двама загинаха, 50 000 домакинства са без ток
В Доломийо, в източната част на страната, мъж е бил открит с изгаряния на 16 юли в работилница, която се е запалила, след като е била ударена от мълния
Тарас Качка е новоизбраният посланик на Украйна в ЕС
Промяната е част от по-широкото преструктуриране на правителството в условията на война, при което бяха преразпределени няколко висши постове, след като Зеленски уволни министъра на отбраната Михаил Федоров