20 Май, 2026

Студенти от УНСС плашат с полиция блогър заради колаж с Пеевски и измислена дискусия

Студенти от  УНСС плашат с полиция блогър заради колаж с Пеевски и измислена дискусия

Делян Пеевски

Според Йордан Стефан имат опит за цензура, което той не счита за коректно

Членовете на Студентският съвет към УНСС и блогърът Йордан Стефанов влязоха в задочен спор заради колаж с депутата от ДПС Делян Пеевски и негова измислена дискусия в университета.

На "Фейсбук" страницата "Наука и критично мислене", която се поддържа от Стефанов, се появи колажът с лика на народния представител, като на него е посочено, че на 1 януари в 10 ч. той ще участва в дискусия на тема "Как да опазим банковата сигурност от мафията, която е превзела властта", информира "Дневник". Сред другите посочени лектори са братята Маргини, Митьо Пищова и Сашка Васева. Под самия колаж пък е написано уточнение, че "очевадно е, че това е ирония и подобно събитие няма да бъде проведено".

Като коментар под публикацията за измислената дискусия с Пеевски Йордан Стефанов публикува съобщение, което е получил малко след пускането на колажа. То е от президента на Студентския съвет в университета Даниел Парушев, който е и лидер на младежкото "Движение Гергьовден". В него той иска от блогъра да свали публикацията от страницата, тъй като подобно събитие няма и така се подвеждали хората. "В противен случай наши адвокати ще входират сигнал до 7-мо РПУ на МВР в София", завършва Парушев.

От своя страна Стефанов определи действията на президента на Студентския съвет като опит за цензура и ограничаване свободата на словото. По думите му "Фейсбук" страницата "Наука и критично мислене" е негово лично пространство и само той може да реши как да го управлява.

Последва и официална декларация от Студентския съвет на УНСС. В нея публикацията е определена като "клеветническа". Освен това е записано, че вече е подаден сигнал до полицията. В крайна сметка обаче подобно нещо не е станало.

Сподели:

Коментари (0)

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

Патронният празник се превърна в истински урок по родолюбие, който още веднъж показа, че паметта за героите на България продължава да живее чрез младите хора и чрез съхраняването на националните ценности

Евтим Милошев: "Евровизия" е национално събитие, 4-ри града вече искат домакинството

Евтим Милошев: "Евровизия" е национално събитие, 4-ри града вече искат домакинството

Той добива, че предстои да бъде уточнено каква ще бъде координацията по организирането на културното събитие

Конкуренцията и правата на потребителите събират на среща тристранката днес

Конкуренцията и правата на потребителите събират на среща тристранката днес

Социалните партньори ще обсъждат два от законопроектите на "Прогресивна България", свързани с бизнеса