3 Февруари, 2026

„Свобода за Русия“ обърка логистиката на Кремъл, унищожавайки склад в тила на руските линии

„Свобода за Русия“ обърка логистиката на Кремъл, унищожавайки склад в тила на руските линии

Снимка: EPA/BGNES

Легионът е унищожил руски склад за боеприпаси дълбоко зад руските линии в Харков, напредвайки на повече от 7 км в руските позиции, за да локализира и унищожи склада заедно с неговата охрана

Легионът „Свобода за Русия“, руско-национално подразделение, действащо под ръководството на Военното разузнаване на Украйна (HUR), е унищожило руски полеви склад за боеприпаси в Харковска област през декември 2025 г.

Според доклад на Военното разузнаване на Украйна в Телеграм, разузнавателно-диверсионната група е действала дълбоко зад руските линии, напредвайки на повече от 7 км в руските позиции, за да локализира и унищожи склада заедно с неговата охрана.

„Изпълнихме задачата без загуби и взривихме снабдяването на противника възможно най-ефективно“, заяви Военното разузнаване на Украйна, цитирано от Киев Пост.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Кристалина Георгиева:  Глобалният растеж се запазва забележително добре на фона на огромните промени

Кристалина Георгиева: Глобалният растеж се запазва забележително добре на фона на огромните промени

"Но тази глобална устойчивост ще продължи да бъде подлагана на изпитания в следващите месеци и години", заяви тя

Невзоров: Путин се споменава „само“ около 900 пъти във файлове „Епстийн“

Невзоров: Путин се споменава „само“ около 900 пъти във файлове „Епстийн“

"Дори повърхностно гмуркане в тях доказа, че това вагинално-финансово блато е бездънно, безмерно и абсолютно интернационално. В него потъват всички... ", казва журналистът

Зеленски:  Реалистично е да се постигне достоен и траен мир

Зеленски: Реалистично е да се постигне достоен и траен мир

Изявлението дойде, след като президентът се срещна с украинския преговарящ екип преди поредния кръг от преговори за прекратяване на войната, който ще се проведе в Абу Даби