24 Декември, 2025

Тачи изрече в прав текст: Идеята за корекцията на границите е на САЩ

Тачи изрече в прав текст: Идеята за корекцията на границите е на САЩ

Хачим Тачи

Косовският президент обаче отказа да разкрие имената на съветниците, които са я лансирали пред него

Президентът на Косово Хашим Тачи разкри, че зад идеята за слагане на корекцията на границите на масата за преговори със Сърбия стои САЩ, пише електронното издание на вестник Protothema. 

„Тази идея, а именно корекция на границата с анексиране на Прешевската долина от Косово, ми беше предложена от САЩ, от техните собствени съветници“, заяви държавният глава по време на гостуване в дискусионна програма на косовската телевизия KTV. 

Той обаче отказа да разкрие имената на американските съветници, но поясни, че, когато е попитал дали това предложение е сериозна официална позиция, е получил утвърдителен отговор. 

Изданието коментира, че твърденията на Хашим Тачи изглеждат правдоподобни, предвид голямото желание на Вашингтон да постигне окончателно разрешаване на косовския въпрос на основата на взаимен компромис, за да задоволи и Белград.

Сподели:

Коментари (0)

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

На церемонията по връчването на държавни награди в Кремъл говорителят на руското МВнР благодари на родителите си за това, че са я възпитали любов към Русия

Последна версия на американския мирен план за Украйна - как ще реагира Русия...

Последна версия на американския мирен план за Украйна - как ще реагира Русия...

Президентът Зеленски разкрива кои са спорните моменти в него, по които не е постигнат все още консенсус

Часът на истината за Украйна: Ще приеме ли Путин 20-те точки на Зеленски, или подготвя контраудар?

Часът на истината за Украйна: Ще приеме ли Путин 20-те точки на Зеленски, или подготвя контраудар?

След като Зеленски разкри плана от 20 точки, Москва потъна в информационно затъмнение – пратеникът на Путин се завърна с таен документ, който може да реши спорния въпрос за съдбата на украинските територии