Не, две години говорещите глави създаваха очаквания Радев да излезе от Президентството. Протестите напомпиха тези очаквания. Неговият ход е логичен и навреме за изборите. Това мнение изрази в ефира на Би Ти Ли лидерът на „Движение21“ Татяна Дончева.
Не обичам да говоря за очаквания преди важно състезания. Има нужда от промяна и ако тази промяна може да бъде дори само отстраняване на Борисов и Пеевски от властта – берекет версин. Ако може да направи нещо още по-амбициозно, ще е още по-добре. Но няма много време за организирането на новия проект на Радев, винаги има риск, но той е преодолим. Най-големите ми опасения са дали ще им стигне времето да опазят резултата си. Ще трябва да наситят с наблюдатели и застъпници всички секции, тогава формацията на Радев ще може да гарантира резултата на изборите, коментира бившият депутат от БСП.
На въпрос какъв е профилът на политиката на Радев – тя обясни, че не може да кажа какъв ще бъде той.
Според мен проблем му е обкръжението. За всеки е важно с какви хора ще работи. Но те се променят, затова е добре Радев да взема радикални решения и отстранява нелоялните хора около него. Има и хора, които вече са компрометирани и тяхното присъствие около него, ще бъде спънка за самия Радев, обясни Дончева.
Тя смята, че Радев ще разбърква картите на доста хора. Неговото участие в изборите ще повиши избирателната активност. И ресурсът на купения вот на Борисов и Пеевски може да се окаже недостатъчен. Радев бърка и в лявото - намеренията на сегашните ръководители на БСП, които се надяват да съберат резултат над бариерата. Лидерите на БСП се бият за изгорялата гимназия, за която няма залог, вместо да съберат авторитетите и да изберат една кандидатура, около която да се обединят. Радев пречи и на формациите около Нинова, която се е надявала да отхапе част от електората на БСП. Камилчето обаче е било измамено, защото не са очаквали Радев да се включи в изборите, изтъкна лидерът на Д21.
На левия терен има един играч, който е свързан с очакванията на хората – дали ще ги оправдае или надскочи, това е друг въпрос, завърши коментара си Татяна Дончева.


Коментари (0)