Продължава тенденцията политическите процеси в България да се диктуват от парадокси. Всеки протест би трябвало да събира силна енергия основно срещу управлението или онези, които са на власт в момента. Един протест би трябвало логично да ражда голяма подкрепа към промяна, но у нас не виждаме това. Тази теза изрази в ефира на БНР политологът доц. Татяна Буруджиева.
"Българският протест ражда две неща: едното е отказ да вдигне вълна, която да промени това управление. Този отказ се изразява във факта, че нямаме повишаване на избирателната активност, тоест в нежеланието на хората да участват в избори, чрез които да променят системата или онова, което те не харесват", посочи тя.
"Едно е да излезеш емоционално на улицата срещу властта – в смисъл: не ми харесват нещата, друго - да осъзнаеш, че единственият начин да промениш нещата е на практика да участваш в механизмите на политиката. Един от механизмите е създаване на партия, другият – участие в избори. Българският протест изрази тази дилема, която не работи в полза на протеста и на промяната", коментира още Буруджиева,
Тя е убедена, че улицата може да контролира, но не може да управлява. И отправи критика към действията на Отровното трио. По думите й то се е опитало да изгради пропаст между хората и институциите.
Татяна Буруджиева
Улицата може да контролира, но не и да управлява
Фактор Фактор
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас