25 Февруари, 2026

Тече преврат в СДС?

Тече преврат в СДС?

Лукарски даде почивка, за да се уталожи напрежението.

Тече преврат в СДС - това е изводът към момента, който се наложи, след като лидерът Божидар Лукарски се опита да закрие заседанието на Националния съвет, обяви края му, но седесарите останаха в залата и малцина го последваха, твърдят от Канал 3.

Това стана след физически сблъсък между привърженици на ръководството и представителите на опозицията, които си размениха юмруци. Лукарски даде почивка, за да се уталожи напрежението.

Но накрая СДС остана в залата, а соченият за вътрешен опозиционер Емил Кабаиванов направи поименнна проверка.

Заседанието продължава без лидера на партията. Седесарите обвиняват Лукарски в еднолични решения, липса на прозрачност и опит на подмяна на структурите.

"Аз настоях г-н Лукарски да подложи на гласуване спорния въпрос дали шестте областни организации на СДС да присъстват, той отказа да го направи, като се позова на устава. Но след като има спор, този спор трябва да се реши с висшегласие. От 103 членове на Националния съвет, в залата има над 57 души, обяви Кабаиванов.

Така се оказва, че около 21 седесари са последвали Лукарски.
Сподели:

Коментари (0)

Народното събрание днес гласува ветото на президента върху Изборния кодекс

Народното събрание днес гласува ветото на президента върху Изборния кодекс

Правната комисия преодоля ветото на Илияна Йотова с гласовете на ГЕРБ, "Възраждане", ИТН и един глас на БСП

Очакват се превалявания от дъжд на изток и повече слънце на запад

Очакват се превалявания от дъжд на изток и повече слънце на запад

Облачността над страната ще е променлива, над Източна България по-често значителна. Максималните температури са между 7° и 12°, в София – около 8°.

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция