17 Август, 2026

Терзиев хвърли ръкавица към Хекимян и ГЕРБ: Заводът за боклук работи, за разлика от управлението ви

Васил Терзиев, снимка: архив

По-рано общинският съветник Антон Хекимян обвини Терзиев и ръководството на Завода за преработка на боклук в прекодиране на РДФ (раздробена фракция на боклук за гориво) в обикновен боклук за депониране

Заводът за боклук работи за разлика от вашето управление, обърна се кметът на София Васил Терзиев към общинските съветници от ГЕРБ-СДС, и конректно към Антон Хекимян, по време на брифинг на "Московска", предаде репортер на БГНЕС.

Днес Столичен общински съвет заседава извънредно за управлението на отпадъците в София.

По-рано Хекимян обвини Терзиев и ръководството на Завода за преработка на боклук в прекодиране на РДФ (раздробена фракция на боклук за гориво) в обикновен боклук за депониране. 

Терзиев от своя страна заяви, че преди той и екипът му да поемат управлението на София абревиатурата РДФ е била непозната дума.

Той беше категоричен, че заводът за боклук работи и това се доказва от данни. 

Столичният кмет припомни, че за 10 години заводът за отпадъци е проверяван четири пъти, което се е случило за малко повече от година.

Откакто ние сме администрация, вчера е била 15-ата проверка, каза Терзиев и припомни още: Заварихме завод, който имаше 7 месеца докато се запълнят клетките и спасихме София от проблем с боклука. Сега ГЕРБ, БСП и други се опитват отново да го създадат, заяви Терзиев. Той посочи две причини за това – икономическа и политическа. 

По думите на кмета, в завода има много пари, които в момента не отиват там, където са отивали преди.

Вторият проблем е чисто политически, защото когато създаваш проблеми с боклука и работиш тандемно с всички организации, това е един от най-лесните начини да създадеш напрежение в обществото.

Именно това е целта - да се превземе заводът и Столичният инспекторат, така че да могат да държат столичната администрация за гушата и да стискат здраво, коментира кметът./БГНЕС

Сподели:
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."

Коментари (0)