28 Юни, 2026

Тежък сблъсък между влак и камион в Русия, поне 140 са ранените

Тежък сблъсък между влак и камион в Русия, поне 140 са ранените
снимка: БГНЕС/ЕРА

Най-малко 140 души бяха ранени в южната част на Русия, след като влак, превозващ 800 души, се блъсна в камион "Камаз" на железопътен прелез, което причини дерайлирането на осем вагона, съобщиха руските железници, предаде Ройтерс.

Машинистът на влака, който е пътувал от Казан в Татарстан до Адлер на Черно море, е натиснал спирачките, когато видял камиона "Камаз", чийто шофьор е нарушил правилата за движение и е навлязъл в прелеза въпреки сигнализацията, пише в съобщението на руските железници, цитирано от БТА.

Влакът се е ударил в камиона със скорост около 65 км/ч близо до гара Котелниково, която се намира в южната част на Волгоградска област, на около 1200 км южно от Москва.

"Около 140 души получиха порезни рани и натъртвания“, посочват руските железници, уточнявайки, че 15 души, включително три деца, са били откарани в болница за лечение.

Шофьорът на камиона, който е бил изхвърлен на около 15 метра при удара, е в тежко състояние, съобщи руската медия "Маш". Тя публикува в канала си в "Телеграм" и видео, показващо размазаната кабина на камион и мъж, за когото се твърди, че е шофьорът, с кръв по лицето.

По-рано "Маш" заяви, че при инцидента са загинали двама души, но това не беше потвърдено от руските власти, отбелязва Ройтерс.

Видеоклип, публикуван от ТАСС, показа дерайлирали вагони, някои от които са силно деформирани.

Руското министерство на извънредните ситуации съобщи, че спасителни екипи и служители на пожарната се опитват да освободят пътниците, останали заклещени в общо девет дерайлирали вагона.
Сподели:
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин

Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин

Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност

С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна

Коментари (0)