24 Май, 2026

 The Telegraph: Преговори на „Коалицията на желаещите“ буксуват

 The Telegraph: Преговори на „Коалицията на желаещите“ буксуват

снимка: European Union

Това съобщи върховният представител на ЕС по външните работи и политиката на сигурност Кая Калас, цитирана от The Telegraph.

Последните преговори на „Коалицията на желаещите“ не успяха да представят ясен план как точно ще функционира мироопазващата операция в Украйна. Това съобщи върховният представител на ЕС по външните работи и политиката на сигурност Кая Калас, цитирана от The Telegraph.

Отбелязва се, че Калас е била попитана дали преговорите в четвъртък са хвърлили светлина върху най-проблемните точки в плановете за мироопазващата мисия.

„Не. Различните държави членки имат различни мнения и обсъжданията все още продължават“, отговорила дипломатката.

Изданието отбелязва, че коментарите ѝ са направени след като министърът на отбраната на Великобритания Джон Хийли определи потенциалните планове за създаване на европейски мироопазващи сили за контрол на примирието като „добре напреднали“. В същото време обаче Хийли е заявил, че Европейският съюз не участва в това планиране.

:

Сподели:

Коментари (0)

Брожение сред републиканците, съдбата на Тръмп зависи от развръзката с Иран

Брожение сред републиканците, съдбата на Тръмп зависи от развръзката с Иран

В Републиканската партия цари нервност във връзка с междинните избори за Конгреса през есента

Зеленски: Русия готви комбинирана атака, включително с "Орешник"

Зеленски: Русия готви комбинирана атака, включително с "Орешник"

„Руското безумие наистина е безгранично, затова, моля, пазете живота си – използвайте укритията“

Тръмп: Приближаваме се все повече към споразумение с Иран

Тръмп: Приближаваме се все повече към споразумение с Иран

"Ще подпиша само сделка, в която получаваме всичко, което искаме"