27 Юни, 2026

The Times: След ласкателно обаждане от Путин, САЩ се дистанцира от важното за Украйна

Снимка: t.me/V_Zelenskiy_official

Без „Томахоук“ войната в Украйна ще се проточи дълго време, отбелязва изданието. „Предишната среща тази година подчерта липсата на разбирателство между президентите на САЩ и Украйна, нещо важно за Тръмп и което продължава и сега."

На срещата си с Доналд Тръмп, Володимир Зеленски се надяваше да убеди американския президент да предостави на Украйна ракети „Томахоук“, които биха могли да сложат край на руско-украинската война, но се върна с празни ръце

Още по-лошото е, че Тръмп изглежда се е върнал към старите си възгледи за Русия след телефонен разговор с Владимир Путин, отбелязва The Times.

Макар че това посещение в Белия дом беше по-малко експлозивно, отколкото през февруари, когато Зеленски беше словесно атакуван от Тръмп и вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс, то се оказа безрезултатно, предаде Униан.

„Предишната среща тази година подчерта липсата на разбирателство между президентите на САЩ и Украйна, нещо важно за Тръмп и което продължава и сега. Изглежда, че всичко, което е необходимо, е ласкателно телефонно обаждане от Путин и още една среща на върха, за да се дистанцира Америка от това, от което се нуждае Украйна“, отбелязва изданието.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“

Коментари (0)