27 Юни, 2026

Тихомир Безлов за убийството на Къро: Има подозрения, че е бил информатор на южноафриканската полиция

Тихомир Безлов за убийството на Къро: Има подозрения, че е бил информатор на южноафриканската полиция
Тихомир Безлов

Появи се и теза, че Къро се обвинява за убийството на Ружа Игнатова, заяви експертът

За убийството на Къро има хипотези, които са свързани с България, но и такива, които са свързани с Южна Африка и глобалните криминални мрежи,  тъй като е имало подозрения, че той е информатор на южноафриканската полиция. Убийството му може да бъде обяснено с участието му в кокаинови канали в ЮАР, заяви по БНТ експертът по сигурност Тихомир Безлов.

След убийството на Георги Илиев основните интересни активи на ВИС бяха поставени под контрол на Къро и неговия колега от групировката, разкри Безлов. По думите му Къро е наследник на ВИС-2. "С висока достоверност е обвинението за участието му в убийството на Любо полицая като подбудител. Това показа сблъсък в структурата на Къро", допълни Тихомир Безлов.

Знае се много малко по случая. В Южна Африка сътрудничат много ограничено. "Появи се и теза, че Къро се обвинява за убийството на Ружа Игнатова, възможно е там да има различни интереси. Не бива да се пропуска, че Къро беше включен в темата с опити за убийство, взривове, прокуратура", каза още Тихомир Безлов.

Сподели:
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев

"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"

Мирчев:  Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев

"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски

В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци

Коментари (0)