15 Май, 2026

Типично пролетно време: До обяд слънце, дъжд след обяд

Типично пролетно време: До обяд слънце, дъжд след обяд

Днес валежите постепенно ще намаляват и на места ще спират. На отделни места, главно в североизточната част от страната облачността ще се разкъсва.

Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад, в крайните източни райони от североизток. Ще прониква хладен въздух и максималните температури ще са между 16° и 21°, в София  15°.

Синоптиците обявиха дали идва краят на лошото време
   
По Черноморието облачността ще е значителна и на много места, главно по южното крайбрежие ще има валежи от дъжд.

Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 17°-19°. Температурата на морската вода е 15°-16°. Вълнението на морето ще е около 3 бала.

Над планините ще е облачно, на места мъгливо. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, по-значителни през нощта. През деня валежите постепенно ще отслабват. Ще духа умерен и силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 8°, на 2000 метра - около 2°.

Времето през май: Температури от 7 до 23°

През следващите дни повече слънчеви часове ще има преди обяд. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, на места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици.

Вятърът ще бъде слаб, по Черноморието до умерен от североизток. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°.
Сподели:

Коментари (0)

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

"Вероятно ще има окончателна присъда след 7-8 години. Както в повечето подобни случаи. Аз не съм съгласен с това и няма да се примиря", казва Николай Попов

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протестиращите носеха български, украински и европейски флагове, също и постери, на които се виждаше цигулка, от която капе кръв - на фона на причинените от Русия разрушения в Украйна

 Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Той подчерта, че проблем с растящите цени действително има, но според него причините са другаде – международното поскъпване на петрола заради войната и високите държавни разходи.