Трябва да имаме единен стандарт - или ще говорим за насилие, или изобщо няма да говорим. Явно в БСП има хора, които мислят, че политическото насилие след 9 септември 1944 година е добро и полезно, а преди 9 септември е лошо. Това каза в студиото на БНТ депутатът от ГЕРБ Тома Биков. Той коментира вчерашната декларация на БСП срещу провеждането на "Луковмарш", в която се споменава, че Народният съд е от 1945 г. е едно "необходимо и неизбежно военновременно правосъдие".
Тази позиция на БСП озадачава. Първо поискаха оставката на образователния министър заради новите учебни програми по история в десети глас. На 1 февруари г-н Валери Жаблянов опита да прекъсне минутата мълчание в памет на жертвите на комунизма. Очевидно там тече дебат. Големият спор е с определени групи от БСП, защото има хора, които мислят по различен начин що се отнася за приравняването на фашизма с комунизма. "Който не вярва, да прочете манифеста на Маркс и да види какво пише там", препоръча Тома Биков. "За съжаление част от левицата не са го чели", заяви Биков.
"Политиката се занимава с бъдещето. Стоим твърдо зад промените в учебниците по история и ще ги увеличим. Целта на тези промени е не да плащим децата с комунизма, а да осъдим политическото насилие. Днес казахме точно това в нашата декларация", разкри Биков и добави: "Надяваме се БСП да се върне към консенсуса, който беше наложен през 90-те години."
Тома Биков
Големият спор с определени групи в БСП е за приравняването на фашизма с комунизма , заяви депутатът от ГЕРБ
Фактор Фактор
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,