23 Юни, 2026

Тръгва първо дело за обезщетение на пострадалите в Хитрино

Тръгва първо дело за обезщетение на пострадалите в Хитрино

То е заведено пред Софийския градски съд

Първото от делата за обезщетение на пострадалите от взрива в Хитрино, заведени пред Софийския градски съд, започва в петък.

Магистратите са приели исковете срещу фирмата превозвач за допустими и са назначили поредица от медицински и технически експертизи.

Редица институции вече са сезирани с цел да се наложи обезпечаване с активи на настъпилите от взрива в Хитрино вреди за държавата, които са в размер на 10 млн. лева. 
Сподели:
Кандидатите от ВАС за членове на антикорупционната комисия се оказаха кът

Кандидатите от ВАС за членове на антикорупционната комисия се оказаха кът

Срокът за номинации изтече вчера и на сайта на съда е качено предложението единствено за Мариана Шотева, магистрат от Пловдив

Олег Невзоров е на разпит в ОДМВР-Варна

Олег Невзоров е на разпит в ОДМВР-Варна

Първите индикации, че той ще се завърне в страната, са постъпили още миналия понеделник. Той е пристигнал със самолет и е бил очакван от властите на границата

Обвиниха в шпионаж китайски гражданин у нас

Обвиниха в шпионаж китайски гражданин у нас

По данни на прокуратурата обвиняемият е направил опит да събира информация, представляваща държавна тайна

Коментари (0)