16 Февруари, 2026

Тръмп: Аз спечелих изборите, Байдън ще е президент с измами

Тръмп: Аз спечелих изборите, Байдън ще е президент с измами

Доналд Тръмп

Президентът на САЩ Доналд Тръмп явно трудно ще се раздели с Белия дом. Въпреки красноречивите резултати от вота той не иска да признае загубата. За това сочи поредният фейсбук статус на настоящия 45-и президент на Америка.

"Аз спечелих тези избори", пише Тръмп. "Той спечели, защото изборите бяха фалшифицирани", написа в Туитър вчера американският президент.

Световните медиите отбелязаха вчера, че републиканецът сякаш ще се оттегли спокойно от президентския пост. Щабът на Тръмп поде отмяна на някои от заведените искове за нарушения на вота, но после промени някои искове и входира други жалби.

Междувременно Доналд Тръмп не спира да критикува медиите и да обвинява Демократите в измами. Но въпреки несъгласието му неговият опонент Джо Байдън ще бъде следващият президент на Щатите. Демократът спечели след сериозна предизборна битка на фона на коронавирусната пандемия и сериозната пропаст в американското общество.

Сподели:

Коментари (0)

Стармър: Трябва да ускорим нарастването на разходите за отбрана

Стармър: Трябва да ускорим нарастването на разходите за отбрана

Правителството сега проучва начини за постигане на целта от 3% до 2029 г.

Хърватия отказа да транспортира руски петрол до Унгария и Словакия

Хърватия отказа да транспортира руски петрол до Унгария и Словакия

По-рано днес унгарският външен министър Петер Сиярто заяви, че Будапеща и Братислава са поискали съдействие от Хърватия за осигуряване на руски петрол чрез тръбопровода „Адриа“

Иран: Позицията на САЩ се е придвижила към по-реалистична

Иран: Позицията на САЩ се е придвижила към по-реалистична

Последните разговори се провеждат на фона на повишено напрежение, след като Вашингтон разположи ударна група самолетоносач в Персийския залив