8 Юни, 2026

Тръмп, Джей Ди Ванс и още 100 000 души почитат паметта на Чарли Кърк

Говорителката на Белия дом Каролайн Левит съобщи, че "два пълни самолета" с хора от администрацията ще дойдат на погребението, за да покажат "колко много души на най-високо управленско ниво докосна Кърк"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще участва в мащабно публично събитие в памет на своя привърженик - убитият инфлуенсър и Чарли Кърк

Очаква се 100 000 души да се съберат на State Farm Stadium в Глендейл, Аризона, в неделя, 21 септември.

Мерките за сигурност около събитието ще са на най-високото възможно ниво, съобщават от boulevardbulgaria.bg.

То ще се излъчва на живо по FOX и CBS.

Доналд Тръмп няма да е единственият представител на правителството, който ще почете паметта на Чарли Кърк.

Очакват се речи освен от президента на САЩ, още от вицепрезидента Джей Ди Ванс, от държавния секретар Марко Рубио, министъра на отбраната Пийт Хегсет, здравния министър Робърт Ф. Кенеди, директора на Националното разузнаване Тълси Габард, както и други водещи фигури в идеологическото движение на MAGA.

На опелото ще присъства и председателят на Камарата на представителите Майк Джонсън.

Реч ще държи и бившият водещ на Fox News Тъкър Карлсън.

Говорителката на Белия дом Каролайн Левит съобщи, че "два пълни самолета" с хора от администрацията ще дойдат на погребението, за да покажат "колко много души на най-високо управленско ниво докосна Кърк".

Предвидена е и музикална програма с изпълнители на християнски песни като Крис Томлин, Брандън Лейк и др.

Чарли Кърк беше убит на 10 септември от 22-годишния Тайлър Робинсън по време на публична дискусия в университета Юта Вали.

31-годишният Кърк беше един от най-активните говорители на движението, което подкрепя Доналд Тръмп сред младите хора в Америка.

Неговата организация Turning Point USA ще бъде управлявана от вдовицата му Ерика след покушението.

Сподели:
Не мигайте! Изповедта на Мат Деймън за дъщерите му, времето и цената на славата

Не мигайте! Изповедта на Мат Деймън за дъщерите му, времето и цената на славата

След години на снимачните площадки и под светлината на прожекторите, звездата от „Добрият Уил Хънтинг“ признава, че страхът от провал в Холивуд често го е отдалечавал от най-важната роля в живота му – тази на баща

Година след смъртта му: Режисьор взриви нета с шокиращи обвинения към Вал Килмър

Година след смъртта му: Режисьор взриви нета с шокиращи обвинения към Вал Килмър

Адам Маркас, който е работил с актьора по трилъра "Конспирация", твърди, че е било много трудно да се работи с него

Дара нареди на Радев: Искам министърът на културата да не седи в дъното на масата на заседанията на МС

Дара нареди на Радев: Искам министърът на културата да не седи в дъното на масата на заседанията на МС

"Всеки един от вас трябва да реши, че няма да е жертва на държавата, на съседа си... и т.н. Ние сме тези, които трябва да решим какво да правим с живота си", заяви певицата

Коментари (0)