В публикация в социалната си мрежа Truth Social американският президент твърди, че Пауъл е струвал на страната "стотици милиарди долари"
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп отново нападна вербално управителя на Федералния резерв - Джером Пауъл, като го упрекна, че е един от "най-деструктивните" хора в правителството, съобщи БНР.
Коментарът му идва ден след като централната банка на САЩ отново реши да запази лихвените проценти непроменени.
В публикация в социалната си мрежа Truth Social американският президент твърди, че Пауъл е струвал на страната "стотици милиарди долари".
Тръмп отново призова за незабавни действия, заявявайки, че забавянето на Пауъл е "американски позор“ и повтори своите предишни критики към него.
Той пак подчерта, че ЕЦБ е понижила лихвите 10 пъти, докато Фед не ги е намалил, като отново призова Федералния резерв да намали лихвената ставка с 2,5 процентни пункта, имайки предвид с 2,5% от текущото ниво в диапазона 4,25 - 4,50%.
Още от Свят
Ферит Ходжа: Албания навлиза във финалната права на преговорите за членство в ЕС
Европейският комисар по разширяването Марта Кос определи 14 юли като „Супер вторник“ за разширяването на ЕС, подчертавайки, че Албания, Украйна, Молдова и Черна гора правят важни стъпки в процеса на присъединяването си към Евросъюза
Украйна скърби за Линдзи Греъм, не се надява на нищо добро...
Сенаторът беше в Киев два дни по-рано и там той даде на украинците повод за оптимизъм, като заяви пред репортерите, че мащабните нови и строги икономически санкции срещу Русия са напът да бъдат приети
Рубио изригна срещу Международния наказателен съд, обвини го във враждебност
По думите на държавния секретар Държавите, които продължават да подкрепят МНС, може да се окажат изправени пред ограничения в американската помощ и по-сериозен дипломатически натиск