2 Февруари, 2026

Тръмп поздрави Джонсън за победата, готви голяма сделка с Великобритания след Брекзит

Тръмп поздрави Джонсън за победата, готви голяма сделка с Великобритания след Брекзит

Доналд Тръмп

Президентът на САЩ Доналд Тръмп поздрави британския премиер Борис Джонсън за победата му на предсрочните избори и заяви, че Великобритания и Съединените щати сега ще могат да сключат голяма търговска сделка след Брекзит, предаде Ройтерс.

"Тази сделка е с потенциал да бъде много по-голяма и изгодна от всяка сделка, която може да се сключи с ЕС. Поздравления, Борис", написа Тръмп в Туитър.
По най-нови официални данни Консервативната партия си е осигурила вече 358 места в 650-членната Камара на общините, с 47 повече в сравнение с изборите от 2017 година. Продължава броенето на бюлетините в десетина избирателни секции.
Основната опозиционна сила, Лейбъристката партия, получава 202 места, след като губи от консерваторите няколко десетки в традиционните си крепости в северна и централна Англия.

Според предварителни данни, оповестени от Би Би Си, консерваторите печелят 43,4 процента от гласовете, което е най-силния резултат за която и да е британска партия от десетилетия, съобщи ДПА.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп с крачка назад,  надявал се да постигне споразумение с Иран

Тръмп с крачка назад, надявал се да постигне споразумение с Иран

Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей определи последните протести като „преврат“, като предупреди, че американска атака би довела до широкомащабен конфликт

Медведев иска главата на Зеленски, може да хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Медведев иска главата на Зеленски, може да хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Освен това Медведев коментира и придвижване „по-близо до Русия“ на американски атомни подводници, които Тръмп му изпрати

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

„Арестът на генерала Чжан Юся, близък съюзник и приятел от детството, когото китайският лидер наричаше „по-голям брат“, премахва всички вътрешни авторитетни гласове, които биха могли да попречат на Си да предприеме каквито и да било действия срещу Тайван