При утрешната среща в Белия дом първоначално Тръмп ще разговаря само президента на Украйна Володимир Зеленски, а по-късно ще се включат и европейските лидери, които решиха да се присъединят към разговорите, пише германското издание Bild с позоваване на свои източници.
„Президентът на САЩ Доналд Тръмп реши да проведе среща на четири очи с Володимир Зеленски, въпреки че украинският лидер е придружен във Вашингтон от германския канцлер Фридрих Мерц, председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и други европейски политици. Едва след разговори на четири очи между президентите на Украйна и Съединените щати към тях ще се присъединят представители на ЕС и НАТО.“ - пише изданието.
Според публикацията на Bild, освен Мерц и Фон дер Лайен, в делегацията ще участват още френският президент Еманюел Макрон, британският премиер Киър Стармър, италианският премиер Джорджа Мелони, финландският президент Александър Стуб и генералният секретар на НАТО Марк Рюте.
Планирана е съвместна работна вечеря и дискусия в разширен състав.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)