16 Януари, 2026

Тръмп безпардонен и садистичен в разговори с Меркел, хвърли в смут германски дипломати

Тръмп безпардонен и садистичен в разговори с Меркел, хвърли в смут германски дипломати

Ангела Меркел и Доналд Тръмп

Американският президент нарекъл германския канцлер "глупава жена", попаднала в "джоба на руснаците"

Германски официални лица били толкова разтревожени от "много агресивните" разговори на президента на САЩ Доналд Тръмп с германския канцлер Ангела Меркел, че правели всичко възможно разговорите да останат тайна,  заявиха източници пред Cи Ен Ен, цитирана от БГНЕС.

Източници съобщили на американската телевизия, че в разговорите с германския канцлер Тръмп тормозил и пренебрегвал Меркел по "почти садистичен" начин, гласи информацията в Си Ен Ен от Карл Бърнстейн, дългогодишен журналист, известен с разкриването на скандала Уотъргейт във "Вашингтон пост".

"Някои от нещата, които той е казвал на Ангела Меркел, са просто невероятни: той я е наричал "глупава" и я е обвинявал, че е "в джоба на руснаците", заявиха източниците пред Cи Ен Ен. "... Той е най-невъздържан [в телефонните разговори] с онези, на които гледа като на слаби, с които би трябвало да бъде твърд."

Групата служители, назначени да наблюдават разговорите на Меркел с Тръмп, също намаляла по размер, оставяйки "само малък кръг от хора, които са замесени, а основната причина е, че съдържанието им наистина е проблематично", заяви германски служител пред Cи Ен Ен.

Той добави, че разговорите между Тръмп и Меркел се считат за "толкова необичайни", че са предприети допълнителни стъпки за запазване на разговорите в тайна.

Въпреки че бяха предприети извънредни мерки в отговор на разговорите на Тръмп с Меркел, германският канцлер приела коментарите на президента на САЩ "като критики, които нямат ефект върху нея“, каза източник пред Cи Ен Ен, и тя отговаряла на пренебрежителните му забележки като посочвала факти.

"Президентът Тръмп е преговарящ от световна класа, който последователно подкрепя интересите на Америка на световната сцена", заяви заместник-прессекретарят на Белия дом Сара Матюс в изявление пред Business Insider в отговор на информацията на Си Ен Ен. „Тръмп показа способността си да прокарва стратегическите интереси на Америка като се започне с преговорите за споразумението с Китай и USMCA до съюзниците в НАТО, както и приносът му за победата над Ислямска държава“, каза той.

Безпардонното поведение на Тръмп се разпростира и върху други жени сред световните лидери, включително бившия премиер на Великобритания Тереза Мей. Поведението на американския президент беше описано като "унижаващо и тормозещо" към Мей, след като той я нарекъл "глупачка", когато ставало дума за решения на външната и вътрешната политика, каза един източник пред Cи Ен Ен.

"Той би се развълнувал за нещо с Тереза Мей, след това ще се държи противно с нея в телефонен разговор", каза един източник. „Това е едно и също взаимодействие във всяка обстановка - коронавирус или Брекзит - само че без задръжки“.
Сподели:

Коментари (0)

Европейски войници се готвят за война с Русия в тайния лагер  „Викинг“  в Арктика

Европейски войници се готвят за война с Русия в тайния лагер „Викинг“ в Арктика

Великобритания „на практика удвоява“ числеността на своите кралски морски пехотинци в Норвегия за три години, заяви министърът на външните работи Ивет Купер.

Двупартийна делегация на американския Конгрес пристигна в Дания - в подкрепа на Гренландия

Двупартийна делегация на американския Конгрес пристигна в Дания - в подкрепа на Гренландия

„Показваме двупартийна солидарност с хората от тази страна и с Гренландия. Те са наши приятели и съюзници от десетилетия. Искаме те да знаят, че много ценим това. И изявленията на президента не отразяват чувствата на американския народ.“

Оста на злото! Иранският президент благодари на Путин за подкрепата на Русия в ООН

Оста на злото! Иранският президент благодари на Путин за подкрепата на Русия в ООН

Той каза, че „ролята и прякото участие на Съединените щати и ционистския режим в последните събития в Иран са очевидни“, съобщиха от кабинета му, визирайки Израел