Доналд Тръмп намекна, че подкрепя териториалните претенции на Русия към Украйна – поне така изглежда от негова публикация в социалната му мрежа Truth Social, пише Униан.
„Украйна трябва да е готова да загуби част от територията си в полза на Русия, иначе колкото по-дълго продължава войната, толкова повече земя ще губи!, пише американският президент
Тръмп заяви, че украинският държавен глава Володимир Зеленски може „почти незабавно“ да сложи край на войната с Русия, но възстановяването на контрола върху окупирания от Русия Крим и присъединяването на Украйна към НАТО не подлежат на обсъждане.
„Няма връщане на дадения от Обама Крим (преди 12 години, без нито един изстрел!) и БЕЗ ВЛИЗАНЕ НА УКРАЙНА В НАТО. Някои неща никога не се променят!!!“, добави той.
Припомняме, президентът на Украйна Володимир Зеленски отхвърли териториалните претенции на Кремъл - освен всичко друго, отстъпването на украинска земя е забранено от конституцията на страната.
В понеделник, 19 август, Тръмп и Зеленски, заедно с държавните глави на Франция, Великобритания и Германия, трябва да срещнат в Белия дом.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)